Představení projektu

Nový život díky plastice je naprosto jedinečný charitativní projekt Dr. Tomáše Doležala, první svého druhu v České republice. Pan doktor ho se svým týmem začal připravovat již v roce 2010.

Je určen všem, které trápí viditelná a pomocí plastické chirurgie odstranitelná vada na kráse. Nejčastěji se do projektu přihlašují ženy s extrémně malým či velkým poprsím, asymetrií (značně rozdílnou velikostí) prsů, velkým nebo křivým nosem a povislým bříškem po porodu.

Cílem projektu je nejen „opravit“ fyzické nedostatky na kráse, ale především navrátit ztracené sebevědomí, psychickou pohodu a žít plnohodnotný život bez mindráků.

Několik tisíc žádostí a tisíce příběhů, 95 provedených plastických operací a více než 450 000 Kč na charitativní projekty. Tak by se dalo ve stručnosti shrnout jedenáct ročníků unikátního projektu Nový život díky plastice, který má počínaje druhým ročníkem i charitativní rozměr.

Dr. Tomáš Doležal se svým týmem věnuje každý rok veškeré vybrané finanční prostředky od výherkyň (symbolickou částku za operaci) a partnerů projektu těm, kteří se bez cizí pomoci neobejdou, např. onkologickým pacientům v boji s rakovinou, na hiporehabilitační aktivity pro děti s centrálními koordinačními poruchami nebo seniorům.

Hlavní patronkou projektu je zpěvačka Bára Basiková. Nový život díky plastice již podpořilo více jak třicet známých osobností. Např: Petr Kolář, Leona Machálková, Martin Dejdar, Olga Menzelová, Sabdra Nováková, Andrea Kalivodová, Lucie Váchová - Křížková, Jana Stryková, Aleš Háma, David Gránský , Ondřej Ruml a další.

Z každé plastické operace, v rámci tohoto projektu se natáčí časosběrný dokument, který popisuje nejen fyzickou proměnu, ale i tu psychickou i nabytí ztraceného sebevědomí. Průvodci těchto dokumentů jsou známé osobnosti, které projekt podporují.

Projekt má více jak 24 000 000 zhlédnutí na internetové TV Stream.

Všechna videa o proměnách účastníků projektu z jedenácti předešlých ročníků projektu můžete najít na:
https://www.stream.cz/novy-zivot-diky-plastice

Nebo na našem YouTube kanálu:
https://www.youtube.com/user/MudrTomasDolezal

Před a po

MUDr. Tomáš Doležal

MUDr. Tomáš Doležal se dlouhodobě věnuje oboru plastické chirurgie a patří ke špičkovým odborníkům v tomto oboru nejen v České republice.

www.plastikapraha.cz
Vzdělání

Vystudoval Fakultu všeobecného lékařství v Praze. V roce 1996 složil atestaci I. stupně v oboru chirurgie. Atestaci v oboru plastická chirurgie získal v roce 2001 a následně mu byla udělena licence České lékařské komory v oboru plastické chirurgie.

Odborná praxe

Po promoci v roce 1991 pracoval na očním oddělení nemocnice Kladno, od roku 1993 na II. Chirurgické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. V letech 1996 - 2002 pracoval na oddělení plastické chirurgie Ústavu lékařské kosmetiky Praha a v rámci dlouhodobých stáží na Klinice plastické chirurgie FNKV. Absolvoval odborné stáže v USA, Anglii, Rakousku, Německu a Řecku.

Na mezinárodním poli

  • The International Society Of Aesthetic Plastic Surtgery, ISAPS
  • International Confederation for Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery, IPRAS
  • Reference a testemoniály
Přednášková a publikační činnost

V roce 1999 přednášel na světovém kongresu plastické chirurgie v USA a v roce 2003 v Austrálii. Je spoluautorem knižní publikace "Chirurgie pro krásu" (1999) a jako výtvarník se svými ilustracemi podílel na mnoha odborných publikacích.

Je členem několika českých i mezinárodních lékařských společností. V České republice to jsou:

  • Společnosti plastické chirurgie
  • Společnosti estetické chirurgie
  • Společnosti pro využití laserů v medicíne
Členem ISAPS

  • The International Society
  • Of Aesthetic Plastic Surgery
  • Má širokou klientelu z České republiky i ze zahraničí.