Archiv 2014

Život po plastické operaci

Deset výherkyň čtvrtého ročníku má plastické operace za sebou a všechny se shodují, že se jim v pozitivním slova smyslu změnil život. A stejně hovoří i účastníci předchozích ročníků, za kterými se kamera po několika měsících opět vydala.

Kateřina

Nehezký, velký a křivý nos je pro Kateřinu celoživotní problém, kvůli kterému se nerada seznamuje s lidmi. Proto se rozhodla pro plastickou operaci nosu. Doktor Tomáš Doležal nos srovná, zúží, zjemní špičku, která připomíná bambuli a také ho posune zpět do osy obličeje, protože nos je mírně vychýlený doleva. Výsledkem bude nos, jež nebude tolik vystupovat.

Pavla

Pavla má problémy s objemným poprsím už od základní školy. Nemůže sportovat, má problémy se zády. Kdysi nemohla sehnat šaty na maturitní ples. Její prsa jsou objemná a velmi pokleslá. Během zákroku je tedy MUDr. Tomáš Doležal zmenší, ale zároveň vymodeluje a zvedne na hrudníku výrazně výš.

Markéta

Markéta svého syna kojila dlouhé dva roky a výsledkem je velmi povislé poprsí, které ona sama označuje jako „prsa postarší paní“. Má komplexy a i proto nemá partnera. Rozhodla se tedy pro plastickou operaci. Doktor Tomáš Doležal poprsí nejenom vytvaruje a zvedne, ale přidá mu i objem, aby odpovídalo výšce a postavě slečny Markéty.

Kateřina

Paní Kateřina má čtyři děti a po čtyřech porodech i velmi vytaženou a povolenou kůži na břiše, kterou se jí nepodařilo odstranit ani usilovným cvičením. Proto se rozhodla pro abdominoplastiku, během které MUDr. Tomáš Doležal odstraní přebytečnou kůži a také sešije po porodech rozestoupené břišní svaly.

Štěpánka

Štěpánka tvrdí, že její prsa nikdy neměla pevný tvar. V podprsence prý vypadají dobře, ale podprsenku nesmí nikdy sundat. Její prsa jsou velmi povolená a navíc se bradavkami otáčejí směrem dolů. Během modelace doktor Doležal prsa zvedne, pravé navíc trochu zvětší a zároveň také zmenší prsní dvorce, jež jsou příliš veliké.

Kamila

Slečna Kamila má kvůli velkému nosu s hrbolem problémy v kontaktu s ostatními lidmi. Myslí si, že ji její nos shazuje. Během rhinoplastiky jí MUDr. Tomáš Doležal odstraní hrbol v horní části nosu, nos mírně zúží a zkrátí přepadávající špičku. Dle jeho slov není nutné nos výrazně zmenšovat, ale spíše proporčně přestavět, aby nevyčníval.

Bára

Matka tří dětí Bára věřila, že se jí poprsí po porodech a kojení samo zvětší. To se ale nestalo, a tak se rozhodla pro augmentaci. Vzhledem ke štíhlosti pacientky se MUDr. Tomáš Doležal rozhodl pro vložení anatomického implantátu řezem z podprsní rýhy pod prsní sval.

Leona

Leona má vrozenou asymetrii poprsí. Pravé prso má větší, těžší a tedy pokleslejší. Levé prso má výrazně menší. Obě jsou navíc k jejímu hrudníku příliš malá. Proto MUDr. Tomáš Doležal provede nejen modelaci prsů, ale i jejich zvětšení. Pravé prso zdvihne a zmenší také jeho dvorec. Do levého prsa pak vloží výrazně větší implantát.

Lucie

Slečna Lucie zdědila velký a křivý nos, který vystupuje z profilu obličeje, po rodičích. A nešťastná z něho je už od dětství. Plastická operace nosu jí pomůže se těchto mindráků zbavit. Podle doktora Tomáše Doležala je její nos v poměru k obličeji příliš velký a příliš dlouhý. Proto je potřeba ho zmenšit a zkrátit. Zároveň je potřeba přizvednout špičku a zmenšit nozdry.

 
 

Hlavní partneři

 

Protože Nový život díky plastice není lhostejný k druhým a chce pomáhat ještě více, věnuje každý rok veškeré vybrané finanční prostředky od výherkyň (symbolickou částku za operaci) a partnerů projektu těm, kteří se bez cizí pomoci neobejdou, např. onkologickým pacientům v boji s rakovinou.

www.plastikapraha.cz | www.facebook.com/PlastikaPraha | www.youtube.com | Informace o zpracování osobních údajů pacientů